Obrazy akrylowe

Obrazy akrylowe

Są takie prace, które sprawiają, że serce konesera sztuki zaczyna bić szybciej. To obrazy akrylowe abstrakcje – niezwykle nowatorskie dzieła sztuki, które zachwycają bogatą, nasyconą kolorystyką, oryginalną treścią, a przede wszystkim wielkim ładunkiem emocjonalnym, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Doskonała jakość materiałów zestawiona z ogromną wyobraźnią twórców łączy się w wielowymiarowe malarstwo, przepełnione różnorodnymi motywami i możliwościami interpretacyjnymi. Zasmakuj w odrobinie szaleństwa - otwórz oczy, weź głęboki oddech i sięgnij po wielką sztukę malarską.

Początki malarstwa akrylowego

Pierwsze obrazy akrylowe pojawiły się w latach 20. XX wieku i były jednym z elementów rodzącej się kultury przemysłowej, postępu technicznego i modernizmu. Dzięki wynalezieniu tworzyw sztucznych, można było w sposób łatwiejszy i tańszy kreować własną wizję artystyczną. Było to szczególnie istotne dla niezamożnych artystów, którzy z chęcią porzucili farby olejne i ochoczo sięgnęli po ich tańszy i trwalszy zamiennik, czyli akryle. Korzystali z nich przedstawiciele takich kierunków w sztuce, jak fowizm, surrealizm czy dadaizm. W latach 50., gdy do głosu zaczęło dochodzić malarstwo abstrakcyjne, farby akrylowe zyskały dodatkową sławę. Nic dziwnego – nie ma drugiego takiego rozwiązania, które nadaje się do malowania na każdym podłożu, ma nasycone kolory i jest niezwykle trwałe. Co więcej, w zależności od rodzaju żywicy użytej do produkcji, farby akrylowe mogą mieć zróżnicowane konsystencje, co znacząco zwiększa zakres prac i możliwości techniczne artysty. Te pozytywne cechy sprawiają, że również współcześnie można znaleźć na rynku sztuki wiele interesujących prac, które pięknie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Wiele z nich znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dziś bardzo popularną techniką tworzenia przy pomocy farb akrylowych jest tzw. Pour painting, czyli obrazy wylewane. Realnie w nazwie tej mieści się bardzo dużo technik, które znacznie przekraczają wynikające z nazwy wylewanie farb i pozwalają stworzyć unikatowe i zupełnie niepowtarzalne kompozycje. Pour painting to ostatni trend w sztuce, który stale rozwija się i zyskuje na popularności.

Zalety malarstwa akrylowego

Wysoka trwałość kolorów i nasycenie pigmentem to nie jedyne wartości, które cechują obrazy akrylowe abstrakcja. Wytrzymała powierzchnia płótna pozwala na zabawę efektami wizualnymi – dzięki swoim właściwościom, farby akrylowe tworzą reliefową strukturę, co dodatkowo nadaje dziełom niepowtarzalnego uroku. Taki efekt jest dostępny tylko w pracach wykonanych przez doświadczonych i profesjonalnych artystów, którzy potrafią w sposób mistrzowski operować pędzlem malarskim, uzyskując niezwykłe i niepowtarzalne wzory. W naszym sklepie internetowym nie znajdziesz dwóch identycznych prac – ręcznie tworzone dzieła sztuki są gwarancją jakości i unikalności na skalę światową. Jeżeli cenisz oryginalną sztukę, która jest dostępna w limitowanych egzemplarzach, sprawdź katalog z pracami akrylowymi i dokonaj idealnego zakupu!

Malarstwo akrylowe a akwarele

Choć malarstwo akrylowe słynie z nasyconej, bogatej w pigment kolorystyki, to posiada jeszcze jedną ważną cechę – po wyschnięciu tworzy czystą, gładką powierzchnię o świetlistych kolorach, która przypomina obrazy akwarele, abstrakcja stworzona w ten sposób będzie doskonałą ozdobą wielkiego salonu, romantycznej sypialni, a także nowoczesnego biura. Wystarczy wybrać rozmiar i ulubione barwy, aby w kilka minut przenieść się do wymarzonego miejsca. Czy jest nią kraina łagodności spowita w nostalgiczne pastele? A może to obrazy akwarele abstrakcje w barwach ziemi połączonych z wirami morskimi będą tym, co zagości na stałe w centralnej części domu? Zjawiskowe obrazy ze sklepu Art of Beauty są na tyle wszechstronne, że nie ulegają kategoryzacji. Nie narzucają tematu, a pozwalają na swobodną interpretację, co może stać się początkiem rozmów o sztuce, a nawet pierwszym krokiem ku stworzeniu własnej kolekcji dzieł.

Z zamiłowaniem do szczegółów i uczuciem do prawdziwego rzemiosła – tylko ręcznie malowane obrazy akrylowe zapewniają radość i satysfakcję z obcowania ze sztuką. Sprawdź naszą galerię prac i przekonaj się o tym już dziś.

Dlaczego tak fascynują nas abstrakcje akrylowe? 

Różnorodne formy, jakie może przybierać malarstwo akrylowe, gwarantują niezwykle ciekawe efekty w tworzonych przez artystów dziełach. Szczególnie fascynujące dla odbiorców okazują się akrylowe abstrakcje, które ze względu na wprost nieskończoną ilość detali przywołują indywidualne dla każdego odbiorcy skojarzenia. Ze względu na swój ładunek estetyczno-emocjonalny obrazy akrylowe nowoczesne pozwalają na dostrzeżenie głęboko skrywanych meandrów własnego umysłu. Zależnie od obranej perspektywy mogą okazywać się inspirujące, energetyzujące lub fascynujące. Swobodne przenikanie się form i kolorów przywołuje liczne skojarzenia. Najczęściej dotyczą one natury: minerałów, spienionych wód oceanu czy burzowego nieba. Mogą przywodzić na myśl także senne wizje lub mikroskopowe zbliżenia na organiczne materie.  

Jak interpretować obrazy akrylowe? 

Dla koneserów sztuki, którzy preferują obrazy akrylowe abstrakcja pozostawia całkowitą swobodę interpretacyjną. Nie ma w niej żadnych ograniczeń narzuconych przez sztywne normy. Ze względu na to ten sam obraz może oznaczać zupełnie co innego dla każdego odbiorcy. W doborze akrylowych abstrakcji można zatem kierować się wyłącznie własną intuicją i indywidualnymi preferencjami estetycznymi. Ich nienachalna wymowa jest odbierana jako wyczucie dobrego smaku. W miejscach publicznych, takich jak biura czy lokale nie są utożsamiane z konkretnym światopoglądem, zachowując całkowicie uniwersalny wydźwięk. Co więcej, obrazy akrylowe mogą mieć nawet dowolną orientację – zarówno pionową, jak i poziomą. To jeszcze jeden dowód na całkowitą swobodę w interpretacji tego rodzaju sztuki.  

Obrazy akrylowe ręcznie malowane w Twoich wnętrzach 

Akrylowe abstrakcje doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach o wystroju minimalistycznym, skandynawskim i loftowym. Stanowią ciekawą alternatywę dla zdjęć, plakatów i innych dekoracji ściennych. Niezależnie od tego, czy wybiera się obrazy akrylowe do salonu, sypialni czy swojego biura, warto postawić na autentyczne dzieło, a nie kopię. Ręcznie stworzony przez artystę obraz posiada unikatowy, niepowtarzalny wzór, który potwierdza certyfikat oryginalności. Zamiast zadrukowanego plakatu otrzymujesz naturalne płótno pokryte farbami tworzącymi stuprocentowo unikatową kompozycję. Pomimo nowoczesnej formy jedyna w swoim rodzaju dekoracja pozostaje prawdziwym dziełem, które z czasem jedynie zyskuje na wartości.

Jak wybrać obraz akryl na płótnie? 

Podobnie jak abstrakcyjne obrazy akwarele, abstrakcja akrylowa nie ma konkretnego klucza selekcji. Dlatego podczas doboru tego rodzaju dzieł warto kierować się przede wszystkim własnymi odczuciami i skojarzeniami. Dla większości odbiorców największe znaczenie ma preferowana kolorystyka – to właśnie konkretne barwy decydują o nastroju, jaki w danym wnętrzu kształtuje obraz. Wielobarwne akrylowe obrazy mogą mieć jednak także odmienną dynamikę. Niektóre są bardziej stonowane i spokojne, a w innych widoczna jest natomiast niemal dosłowna eksplozja. Zależnie od efektu, który pragnie się osiągnąć poprzez obcowanie ze sztuką, warto zatem zwrócić uwagę na takie cechy. Zachęcamy do poznania dzieł z naszej kolekcji!