Obrazy akrylowe

Obrazy akrylowe

Są takie prace, które sprawiają, że serce konesera sztuki zaczyna bić szybciej. To obrazy akrylowe abstrakcje – niezwykle nowatorskie dzieła sztuki, które zachwycają bogatą, nasyconą kolorystyką, oryginalną treścią, a przede wszystkim wielkim ładunkiem emocjonalnym, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Doskonała jakość materiałów zestawiona z ogromną wyobraźnią twórców łączy się w wielowymiarowe malarstwo, przepełnione różnorodnymi motywami i możliwościami interpretacyjnymi. Zasmakuj w odrobinie szaleństwa - otwórz oczy, weź głęboki oddech i sięgnij po wielką sztukę malarską.

Początki malarstwa akrylowego

Pierwsze obrazy akrylowe pojawiły się w latach 20. XX wieku i były jednym z elementów rodzącej się kultury przemysłowej, postępu technicznego i modernizmu. Dzięki wynalezieniu tworzyw sztucznych, można było w sposób łatwiejszy i tańszy kreować własną wizję artystyczną. Było to szczególnie istotne dla niezamożnych artystów, którzy z chęcią porzucili farby olejne i ochoczo sięgnęli po ich tańszy i trwalszy zamiennik, czyli akryle. Korzystali z nich przedstawiciele takich kierunków w sztuce, jak fowizm, surrealizm czy dadaizm. W latach 50., gdy do głosu zaczęło dochodzić malarstwo abstrakcyjne, farby akrylowe zyskały dodatkową sławę. Nic dziwnego – nie ma drugiego takiego rozwiązania, które nadaje się do malowania na każdym podłożu, ma nasycone kolory i jest niezwykle trwałe. Co więcej, w zależności od rodzaju żywicy użytej do produkcji, farby akrylowe mogą mieć zróżnicowane konsystencje, co znacząco zwiększa zakres prac i możliwości techniczne artysty. Te pozytywne cechy sprawiają, że również współcześnie można znaleźć na rynku sztuki wiele interesujących prac, które pięknie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Wiele z nich znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dziś bardzo popularną techniką tworzenia przy pomocy farb akrylowych jest tzw. Pour painting, czyli obrazy wylewane. Realnie w nazwie tej mieści się bardzo dużo technik, które znacznie przekraczają wynikające z nazwy wylewanie farb i pozwalają stworzyć unikatowe i zupełnie niepowtarzalne kompozycje. Pour painting to ostatni trend w sztuce, który stale rozwija się i zyskuje na popularności.

Zalety malarstwa akrylowego

Wysoka trwałość kolorów i nasycenie pigmentem to nie jedyne wartości, które cechują obrazy akrylowe abstrakcja. Wytrzymała powierzchnia płótna pozwala na zabawę efektami wizualnymi – dzięki swoim właściwościom, farby akrylowe tworzą reliefową strukturę, co dodatkowo nadaje dziełom niepowtarzalnego uroku. Taki efekt jest dostępny tylko w pracach wykonanych przez doświadczonych i profesjonalnych artystów, którzy potrafią w sposób mistrzowski operować pędzlem malarskim, uzyskując niezwykłe i niepowtarzalne wzory. W naszym sklepie internetowym nie znajdziesz dwóch identycznych prac – ręcznie tworzone dzieła sztuki są gwarancją jakości i unikalności na skalę światową. Jeżeli cenisz oryginalną sztukę, która jest dostępna w limitowanych egzemplarzach, sprawdź katalog z pracami akrylowymi i dokonaj idealnego zakupu!

Malarstwo akrylowe a akwarele

Choć malarstwo akrylowe słynie z nasyconej, bogatej w pigment kolorystyki, to posiada jeszcze jedną ważną cechę – po wyschnięciu tworzy czystą, gładką powierzchnię o świetlistych kolorach, która przypomina obrazy akwarele, abstrakcja stworzona w ten sposób będzie doskonałą ozdobą wielkiego salonu, romantycznej sypialni, a także nowoczesnego biura. Wystarczy wybrać rozmiar i ulubione barwy, aby w kilka minut przenieść się do wymarzonego miejsca. Czy jest nią kraina łagodności spowita w nostalgiczne pastele? A może to obrazy akwarele abstrakcje w barwach ziemi połączonych z wirami morskimi będą tym, co zagości na stałe w centralnej części domu? Zjawiskowe obrazy ze sklepu Art of Beauty są na tyle wszechstronne, że nie ulegają kategoryzacji. Nie narzucają tematu, a pozwalają na swobodną interpretację, co może stać się początkiem rozmów o sztuce, a nawet pierwszym krokiem ku stworzeniu własnej kolekcji dzieł.

Z zamiłowaniem do szczegółów i uczuciem do prawdziwego rzemiosła – tylko ręcznie malowane obrazy akrylowe zapewniają radość i satysfakcję z obcowania ze sztuką. Sprawdź naszą galerię prac i przekonaj się o tym już dziś.