• A T

Obrazy na płótnie – co warto wiedzieć?

Aranżacja mieszkania może sprawiać kłopoty, szczególnie jeśli chodzi o dobór odpowiednich dodatków. To właśnie indywidualnie dopasowane ozdoby, choć są jedynie uzupełnieniem wnętrza, często decydują o samopoczuciu i komforcie przebywających w nim osób. Szczególnie dekoracje ścienne pozwalają puścić wodze fantazji i stworzyć stylową, unikalną aranżację domowej przestrzeni. Najlepsze efekty przynoszą ręcznie malowane obrazy na płótnie. Ich ponadczasowy charakter oraz łatwość w uzyskaniu różnorodnych kompozycji stylistycznych sprawia, że są pierwszym wyborem dla architektów i dekoratorów wnętrz, którzy poszukują unikalnych oraz sprawdzonych sposobów na wykończenie wystroju. Warto podążać śladami profesjonalistów i dowiedzieć się, co kryją w sobie obrazy na płótnie.


Kilka słów o historii płótna malarskiego

Płócienne podobrazia zaczęto stosować już w XV wieku, jednak prawdziwa rewolucja w stosowaniu tego materiału w malarstwie nastąpiła pod koniec XVII wieku. Używano najczęściej płótna lnianego, rzadziej konopnego, bawełnianego czy jedwabnego. Płotno jako podobrazie napinano na krosno malarskie, czyli ramę złożoną z drewnianych listew. Dawniej obraz na płótnie był wykonany techniką olejną, która z biegiem lat została wyparta przez farby akrylowe. Płótno malarskie stało się popularne dzięki niezwykłej lekkości i elastyczności, co jest bardzo istotne podczas pracy nad dużymi formatami. Pomimo kilku wad, jak wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne i na zmiany w wilgotności powietrza, jest po dziś dzień uważane za najbardziej szlachetny materiał używany w malarstwie sztalugowym.

Doskonałe rozwiązanie dla salonu, sypialni i przedpokoju

Obrazy na płótnie okazują się idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują ciekawej dekoracji ściennej do salonu, sypialni czy przedpokoju. Różnorodność wzorów i kolorów, a także dbałość o detal i precyzję wykonania sprawiają, że świetnie dopasowują się do wnętrza, wydobywając z niego same najlepsze wartości. Niezależnie czy poszukujemy pracy, która będzie jedynie nawiązywać do stylistyki pomieszczenia, czy przedmiotu ożywiającego przestrzeń mieszkalną – obrazy na płótnie pozwalają na osiągnięcie dopracowanej, wymarzonej aranżacji wnętrza.

Obraz bez ramy a płótno w ramie

Jeżeli decydujemy się na nowy obraz, płótno i jego obramienie powinno być tym, co przykuje uwagę na dłużej. Gdy poszukujemy obrazów o bardziej tradycyjnej formie, wybierajmy popularne płótno w ramie – drewniana konstrukcja ociepli wnętrze i wypełni pustkę na ścianach. Pasjonatów sztuki nowoczesnej, gustujących w industrialnych przestrzeniach, ucieszy obraz bez ramy. Jego obecność ożywi proste formy, nadając im pożądanej lekkości i subtelności. W tym przypadku warto rozważyć zakupienie kilku mniejszych prac, które będą ze sobą powiązane wspólnym motywem. Wybierając ręcznie malowany obraz na płótnie, otrzymujemy gwarancję unikatowego wyglądu. Zyskujemy pracę jedyną w swoim rodzaju, która nie tylko będzie pięknie komponować się z pozostałymi dodatkami, ale również stanie się doskonałym prezentem z okazji ślubu czy zakupu nowego mieszkania. Jest to upominek z pomysłem, który świadczy o dobrym guście obdarowującego. Warto zatem docenić ten rodzaj sztuki, który dodatkowo stanie się doskonałą inwestycją na lata oraz atrakcyjną pamiątką.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Przezroczysty_png.png