Żywe obrazy

Obrazy żywe z mchem chrobotkiem – wyjątkowa dekoracja ścienna 

Dekoracje ścienne we wnętrzach to nie tylko klasyczne obrazy, plakaty i fotografie. Dla miłośników przyrody doskonałą propozycję stanowić może naturalny obraz z mchu i drewna. Właśnie dlatego w ofercie sklepu internetowego Art of Beauty znajduje się wiele tego rodzaju ozdób. Żywe obrazy z mchu tworzone są ręcznie z najwyższej jakości chrobotka reniferowego oraz naturalnych plastrów drewna. Artystyczny powrót do natury wprowadza do wnętrz oryginalny charakter oraz relaksacyjny nastrój. Obrazy z chrobotka reniferowego mogą być ozdobą zarówno dla prywatnych domów i mieszkań, jak i wnętrz komercyjnych o charakterze publicznym. Sprawdzą się na przykład w restauracjach, biurach albo poczekalniach różnego rodzaju instytucji oraz urzędów. Zamawiając żywy obraz z chrobotka z dostawą na terenie całej Polski, ma się od nas gwarancję darmowej wysyłki. 

Mech chrobotek obraz – bezpieczny dla alergików 

Skrawek natury w Twoim wnętrzu w postaci żywego obrazu z mchem chrobotkiem prezentuje nie tylko wysoką estetykę, ale jest również wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Do tworzenia obrazów wykorzystujemy naturalne elementy – naturalny mech i plastry drewna. Nawet podkład, na którym znajduje się obraz jest naturalny. Ze względu na poddanie procesowi preparacji obrazy żywe z mchem nie uczulają – nie wiążą się zatem z ryzykiem wystąpienia żadnej reakcji alergicznej. Ponieważ żywe obrazy z mchu nie pylą ani nie rozrastają się, nie trzeba wykonywać przy nich dodatkowych czynności pielęgnacyjnych.  Jedynie w przypadku twardnienia mchu (co może zdarzyć się, gdy otoczenie jest zbyt suche) wystarczy spryskać go odrobiną zwykłej wody, aby ożywił się i odzyskał wszystkie swoje walory.

Moda na żywe obrazy we wnętrzach – właściwości mchu 

Jeżeli zależy nam na ozdobach, które są blisko natury, warto zwrócić uwagę na obrazy z mchu. W przypadku naturalnej dekoracji ściennej obraz mech chrobotek sprawdza się idealnie. Roślina ta posiada wiele atutów, wśród których można wymienić właściwości pozytywne dla zdrowia. Poprzez wchłanianie i uwalnianie wilgoci ze swojego otoczenia obraz z mchu chrobotka filtruje cząsteczki powietrza, oczyszczając je ze szkodliwych dla zdrowia substancji. Obraz z mchu chrobotka absorbuje nadmiar wilgoci w powietrzu, chroniąc pomieszczenie przed rozwojem grzybów. Jego właściwości higroskopijne odpowiadają także za neutralizację nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu powietrze pozostaje stale świeże w odczuciu. Obrazy z mchu i drewna mogą stanowić także naturalną formę izolacji akustycznej w pomieszczeniu. Pomagają wyciszyć wnętrze, tłumiąc zewnętrzne hałasy nawet do kilkunastu decybeli. Ponadto żywy obraz z mchu ma właściwości antystatyczne. Ponieważ nie zbiera kurzu, nie wymaga także uciążliwego czyszczenia. To znaczna przewaga nad jakimikolwiek innymi obrazami.  

Gdzie znajdą zastosowanie obrazy z mchu?

Wykonany z naturalnej roślinności takiej jak mech chrobotek obraz może stanowić ozdobę dla różnorodnych pomieszczeń na przykład salonu, korytarza, czy poczekalni. Ze względu na wysoką absorbcję wilgoci żywe obrazy mogą być stosowane także w pomieszczeniach, w których w większym stopniu obecna jest para wodna. To idealne rozwiązanie na przykład w łazienkach, w których umieszczenie tradycyjnych dekoracji ściennych zwykle bywa problematyczne. Ponieważ żywy obraz z mchu nie wymaga dużego nasłonecznienia, można zawiesić go również w pomieszczeniu, które ma małe okna wychodzące na północ. Takie warunki nie odbiorą urody żywemu obrazowi. W dalszym ciągu będzie on cieszyć wzrok soczystym, zielonym kolorem.  

Wyjątkowy obraz z mchu i drewna 

Ponieważ przykładamy dużą wagę do jakości wszystkich naszych produktów, do żywych obrazów z mchu wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy mech. Chrobotek reniferowy jest osadzany na prawdziwym, drewnianym plastrze, co czyni dekorację ścienną w 100% naturalną. Każdy obraz z chrobotka jest przez nas ręcznie wykonywany. Do wyboru pozostają jednolite obrazy z mchu lub mech z dodatkową ozdobą w postaci widocznych, drewnianych plastrów. Do indywidualnych preferencji można dopasować także kształt obrazu: prostokątny albo okrągły. Ponadto istnieje możliwość zamówienia obrazu z mchu na wymiar, czy kształt pod własne preferencje. Niezależnie jednak od wymiaru obraz chrobotek z pewnością będzie prezentować się zjawiskowo. Różne rozmiary naszych żywych obrazów (od 10 cm średnicy po 30 cm, czy A4) pozwolą dopasować idealną dekorację ścienną do kubatury danego wnętrza. Można stosować pojedyncze żywe obrazy lub tworzyć oryginalne kompozycje z wielu sztuk. 

Jak dbać o żywy obraz z mchu chrobotka? 

Nasze żywe obrazy z mchu określamy mianem bezobsługowych. Po zawieszeniu nie potrzebują żadnej ingerencji ze strony swojego właściciela. Nie wymagają nawożenia, przycinania czy nawet podlewania. Mogą znajdować się w pomieszczeniach o słabym naświetleniu i nie potrzebują kontaktu z podłożem. Jedyne, czego potrzebuje żywy obraz, to minimalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu – dzięki temu chrobotek reniferowy zachowuje swoją miękkość i nasyconą kolorystykę. Optymalna dla żywego obrazu wilgotność powietrza powinna wynosić od 40 do 60% – to jednocześnie standardowa, zdrowa wilgotność powietrza w każdym domu. Jeśli tymczasowo wilgotność ta będzie niższa, na przykład w wyniku okresu grzewczego, żywy obraz z mchu można dodatkowo spryskiwać wodą.